У процесі своєї господарської діяльності сучасна промисловість обов’язково стикається з поточним ремонтом будівель, споруд, обладнання та перевезенням великих вантажів. Усі ці місткий роботи не можливі без використання такелажу. Що таке обладнання, такелаж і такелажне обладнання, і які вимоги повинні бути встановлені до такого обладнання та типу робіт?

Спансети

Як і в будь-якому бізнесі, такелаж має свою термінологію. Це такі терміни, як: “кабель”, “залив”, “обрізаний”, “кінець”, “гумка, наконечник”, “ходовий кінець”, “корінь”, “кілочок”, “строп”, “бар’єр”, «купу», «боротьба».

У повсякденному житті ми часто стикалися з підробкою, коли нам потрібно було підіймати чи переміщувати різні вантажі. Так, такелаж – це пристрій для фіксації підйому на різні висоти та переміщення вантажів різних розмірів. Такелаж включає ланцюги, троси, мотузки, скоби, повороти, карабіни. Такелаж використовується як в ручних підіймальний пристроях, так і в багатотоннажних кранах.

Цифрові лебідки

Основними вимогами до такелажу є високі міцнісні характеристики. Наприклад, два типи міцності застосовуються до кабелю – руйнування та робочий. Розглянемо, що включає поняття «такелаж». Це досить всеосяжна концепція, що включає всі види навантаження, вивантаження; укладання та кріплення вантажу; ремонт та обслуговування такелажних інструментів, сталевих, рослинних та синтетичних кабелів.

Тактування – це дуже небезпечний вид робіт, який може призвести до пошкодження, знищення транспортованих вантажів, а також до наслідків непрофесійного виконання подібних робіт, може призвести до людських жертв. Тому, щоб уникнути таких втрат, необхідно користуватися послугами спеціальних фірм, які виконують подібну роботу. Вибираючи компанію, що виконує такелаж, керівництво промислового підприємства повинно ретельно вивчити ринок надання цього виду робіт. Уважно підходите до питання обладнання, яке ця компанія використовує для виконання такелажу. Перевірте наявність ліцензії на виконання цих робіт та з’ясуйте, як організовані заходи безпеки в цій компанії. Правильний вибір компанії заощадить час на виконання робіт та усуне непередбачені втрати.

Тактування завжди дуже складно виконати, але, вибравши правильний підхід, використовуючи новітні технології, ви завжди успішно впораєтеся з будь-яким завданням у цій галузі.