Подіумні конструкції – незамінний атрибут в організації будь-якого заходу. Якщо раніше всі ґрунтувалося на плоских майданчиках, ззаду декорованих декількома елементами екстер’єру, то зараз подіуми – це комплексні металеві ферми і додаткові до них елементи. Це дозволяє створити гарний, міцний і надійний дизайн цієї сцени.

Подіуми

Подіум зазвичай асоціюється з проведенням будь-яких показів в сфері моди: облаштовуються спеціальні майданчики для дебілізованих моделей. Однак зараз такі конструкції використовуються повсюдно, починаючи від художніх виставок і агітаторських сцен під час передвиборчий кампанії і закінчуючи масштабними концертами музичних груп, організацією фестивалів.

Сценічний подіум являє собою збірно-розбірну модульну конструкцію, яка встановлюється безпосередньо на місці проведення заходу. Монтаж сцен здійснюється практично без використання спеціальної, дорогої техніки. Перевага модульного збору полягає в тому, що у організаторів заходу з’являється можливість створити практично будь-який варіант сцени, наприклад, одну основну і дві додаткових, варіювати в дизайні, використовувати численна кількість додаткових елементів.

Виготовляються такі системи зі спеціальними додатковими опорами, поручнями, драбинами і огорожами. Це забезпечує додатковий комфорт, мобільність і безпеку використання сцени. Опорні конструкції створюються таким чином, що їх згодом можна регулювати, наприклад, підняти або опустити в межах ста міліметрів. Перевага сценічних подіумів – в можливості монтажу на будь-які нерівні ландшафти і поверхні.

Виробництво сценічних подіумів передбачає нанесення на металеві що несе конструкції спеціальних декоративно-захисних покриттів. Переважно використовуються гальванічні речовини покриттів або ж порошкоподібне напилення. Все це надає конструкціям свіжий, сучасний декоративний вигляд, а також захищає від впливу зовнішніх факторів: навмисних і ненавмисних механічних пошкоджень, природних опадів (сніг, град, дощ). Крім того, металеві конструкції стійки до виникнення корозійних процесів.

Трибуни

Що стосується виробників, то найбільш цілісну картину сучасних подіумних конструкцій пропонує бренд Alustage. В асортименті виробника можна знайти будь-які конструктивні виконання сценічних подіумів, численні додаткові елементи декору і безпеки.

Існує кілька видів подіумних конструкцій, що забезпечує більшу свободу вибору при організації того чи іншого заходу. Розрізняють подіум по двох критеріями: по безпосередньому призначенню і по геометричному конструктивним виконанням.

 

За призначенням подіуми для сцени можуть бути наступними:

 • класичний різновид подіумної сцени – для модельних показів, зазвичай такі конструкції мають витягнуту прямокутну форму (іноді бувають винятки, наприклад, використовують подіуми П-образні і V-подібні;
 • популярні в сучасному світі – сцени для мітингів і різних зборів, зазвичай представляють собою одну велику масивну конструкцію без будь-яких численних додаткових систем безпеки та декору;
 • сцени для демонстрації автомобільних новинок. До таких подіумах, зрозуміло, пред’являються підвищені вимоги: каркас повинен бути максимально міцним і стійким;
  танцювальні майданчики, якими обладнуються сучасні клуби, ресторани, літні парки під дискотеку;
 • різнорівневі конструкції для нагородження учасників будь-якого змагання;
  музичні сцени – цілий комплекс різних ферм, огорож сходів і інших декоративних елементів;
  багатоцільові подіуми, використовувані одночасно для різних заходів (наприклад, для музичних і театральних виступів, для музики і мітингу, для виставки сучасного мистецтва та показу мод).
 • Відмінність даних конструктивних рішень – в їх масштабності, міцності, оснащенні додатковими елементами. Наприклад, подіум для показу автомобілів, зрозуміло, повинен бути масивніше, міцніше, ніж сцена для модних показів. Хоча і ця сценічний різновид не може бути нестійкою, адже мова йде про перебування на сцені кількох людей, декількох моделей.

Також сценічні подіуми розрізняють безпосередньо по геометричному конструктивним варіантам. До речі, бренд Alustage пропонує широкі різновиди металевих ферм і додаткових конструкцій. Ось вони:

 • класичні різновиди – прямокутні;
 • сцени прямокутної форми, але з закругленими кутами (часто використовуються в модних показах);
 • квадратні сцени для виступів і такі ж різновиди з закругленими кутами;
  круглі і напівкруглі подіуми;
 • багатоярусні сцени, де застосовується цілий ряд допоміжних елементів (сходи, огорожі, перилла та ін.);
 • нестандартні рішення, що виготовляються на замовлення.

В цілому, враховуючи модульну конструктивну особливість сценічних подіумів, організатор заходу може зібрати практично будь-яку сцену за розміром, міцності, дизайну і т.д.